Круглий стіл членів експертної групи МОЗ України за напрямками “Радіологія. Ультразвукова діагностика. Променева терапія. Рентгенологія. Радіонуклідна діагностика”

  • Запис опубліковано:01.05.2018
You are currently viewing Круглий стіл членів експертної групи МОЗ України за напрямками “Радіологія. Ультразвукова діагностика. Променева терапія. Рентгенологія. Радіонуклідна діагностика”

Шановні колеги!

25 квітня в рамках Міжнародний Медичний Форум 2018 відбувся Круглий стіл членів експертної групи МОЗ України за напрямками “Радіологія. Ультразвукова діагностика. Променева терапія. Рентгенологія. Радіонуклідна діагностика”. Обговорювалось багато важливих питань, в тому числі ті, які пов”язані з медичною фізикою.

У цьому заході взяли участь представники від Державної інспекції ядерного регулювання та Міністерства охорони здоров”я. 
На заході були присутні також представники Української асоціації медичних фізиків Зелінський Руслан Михайлович та Безшийко Олег Анатолієвич. 
Ruslan Zelinskyi під час свого виступу зазначив:
1. Є гостра необхідність щодо співпраці громадських організацій з Державною інспекцією ядерного регулювання, в тому числі в напряму міжнародного співробітництва. Це пов”язано зокрема з відсутністю відкритої інформації стосовно заходів МАГАТЕ, на які ДІЯР відправляє представників від України, які також обираються не відомо за якими критеріями. В результаті такого підходу немає чіткої стратегії дій делегатів від України, щодо співпраці з МАГАТЕ, а також звітів професійній громадськості, щодо того, які ідеї та пропозиції від України озвучувались та які рішення були прийняті. 
2. Останнім часом в світі досить часто піднімається питання оптимізації дози при радіологічних процедурах. В Україні це питаня є надзвичайно проблемним і якісно може бути вирішене лише при умові інтеграції медичних фізиків в діагностичну радіологію, які, за міжнародними рекомендаціями, повинні грати ключову роль в оптимізації доз при діагностичних процедурах. 
3. Також було висловлене прохання до членів експертної групи МОЗ залучати безпосередньо медичних фізиків до всіх процесів, що пов”язані з нашою сферою діяльності (зміни законодавства, написання кваліфікаційних характеристик, кваліфікаціних вимог і т.д.) і відходити від практики, яка існувала раніше, а саме відносити ці питання до компетенції променевих терапевтів.

В результаті дискусії було прийнято рішення про проведення найближчим часом робочих зустрічей громадських організації (в тому числі медичних фізиків) з органами виконавчої влади з ціллю налагодження співпраці.

Також було досягнено домовленостей про те, що проект змін до класифікатора професій, який найближчим часом буде подаватись на затвердження в органи державної влади з ціллю гармонізації українського законодавства з європейським, і які стосувались лікарів (радіологів, радіаційних онкологів, лікарів ультразвукової діагностики) будуть доповнені пунктами, що стосуються медичних фізиків.

Слідкуйте за новинами від УАМФ, беріть участь в обговореннях, висловлюйте свої думки та ідеї, задавайте запитання. З радістю готові Вам відповісти!

З повагою, Українська асоціація медичних фізиків.

uamphs@gmail.com