Відбувся III Форум медичних фізиків

  • Запис опубліковано:06.11.2018
You are currently viewing Відбувся III Форум медичних фізиків

Шановні Колеги!

18-19 жовтня 2018 року було проведено ІІІ Форум медичних фізиків України, організований Українською асоціацією медичних фізиків. Форум відвідало 80 учасників з України та з-за кордону. Хочемо прозвітувати про активності, які відбувалися під час Форуму.

Отож, трохи статистичної інформації:
– 2 дні активної роботи в форматі доповідей, майстер-класів, екскурсії, Круглого столу.
– 80 учасників.
– учасники з більшості областей України.
– представники компаній Varian, Elekta, RaySearch, Canberra Packard Ukraine, Biosense, Protech Solutions Ukraine, Accuray.
– представники Державної інспекції ядерного регулювання України.
– презентації розробок українських медичних фізиків.

Розпочався ІІІ Форум медичних фізиків України з Звіту Президента Української асоціації медичних фізиків Руслана Зелінського за перший рік діяльності УАМФ.
Зокрема Звіт включав інформацію про:
– організацію роботи УАМФ.
– заходи, в яких було прийнято участь.
– переговори з представниками міжнародних організацій.
– співпрацю з Державною інспекцією ядерного регулювання України, в тому числі в рамках Експертної групи з питань радіаційного захисту в медицині.

Презентовано розробки Української асоціації медичної фізики в рамках побудови Концепції розвитку медичної фізики в Україні, а саме:
– кваліфікаційні вимоги до медичного фізика.
– проект вимог до магістерських програм з медичної фізики.
– рекомендований список літератури для терапевтичних медичних фізиків.

Окреслено частину подальших цілей та напрямків роботи, які були доповнені результатами Круглого Столу в другий день Форуму, про що буде написано нище.

Після Звіту було проведено дві наукових секції, перша з яких включала в себе доповіді українських медичних фізиків, а друга – іноземних спеціалістів з Латвії, Швеції та Швейцарії – представників компаній Varian (США), RaySearch (Швеція), Accuray (США). Після обідньої перерви представники цих компанії протягом трьох годин проводили майстеркласи з планування на найсучасніших системах планування променевої терапії.

Також було презентовано розробку Української асоціації медичних фізиків – мобільний android-додаток для корекції режиму фракціонування при наявності незапланованої перерви під час курсу променевої терапії (на основі лінійно-квадратичної моделі). Сподіваємось, що він допоможе українським спеціалістам відмовитись від морально устарілих таблиць ВДФ і крокувати в ногу з іноземними спеціалістами користуючись лінійно-квадратичною моделлю. (посилання для завантаження додатку https://drive.google.com/…/13C6YCWzjdbv1V-d_B6VjEr7K3G…/view

В другий день Форуму було не менш цікаво:
– велика кількість доповідей спеціалістів з провідних онкологічних клінік України.
– презентації власних розробок українських медичних фізиків, зокрема платформи для навчання медичних фізиків та прототипу приладу для контролю якості лінійних прискорювачів.
– детальна презентація проекту Рекомендацій до магістерських програм з медичної фізики з аналізом існуючих програм в українських ВНЗ.
– виступи представників компаній Elekta та Canberra Packard Ukraine.

Кульмінацією другого дня Форуму став Круглий стіл, організований Українською асоціацією медичних фізиків, за участю Державної інспекції ядерного регулювання України. Близько трьох годин відбувалась дискусія навколо проблемних питань медичної фізики в Україні, по кожному з яких були прийняті певні рішення:
Зокрема:
– визнати незадовільними рівень точності повірки дозиметричного обладнання, вивчити це питання та знайти шляхи підвищення точності.
– рекомендувати розроблений УАМФ список літератури для терапевтичних медичних фізиків, який допоможе медичним фізикам на кожному кроці їх роботи знаходити необхіну інформацію.
– підготувати пропозиції щодо змін в Наказ №143 Держатомрегулювання України “Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії”
– з ціллю синхронізації процесу становлення спеціальності “медичний фізик” з реформами МОЗ України звернутись в МОЗ з пропозиціями, розробленими Українською асоціацією медичних фізиків.
– та багато інших.

Всі прийняті рішення стануть векторами діяльності Української асоціації медичних фізиків на наступний рік. Щиро вдячні медичним фізикам України за активність в обговоренні, надані пропозиції та ідеї, висловлені думки.
Також висловлюємо подяку представникам Державної інспекції ядерного регулювання України за активну участь, всебічну співпрацю та в зацікавленості в подальшій спільній роботі в напрямку підвищення рівня радіаційної безпеки в медицині.

До зустрічі на наступних науково-практичних заходах!

З повагою,
Організаційний комітет
uamedphys@gmail.com