Президент Української асоціації медичних фізиків взяв участь в Конгресі “Радіологія в Україні 2018”

  • Запис опубліковано:02.04.2018
You are currently viewing Президент Української асоціації медичних фізиків взяв участь в Конгресі “Радіологія в Україні 2018”

Президент Української асоціації медичних фізиків (УАМФ) Руслан Зелінський Ruslan Zelinskyi взяв участь в Конгресі “Радіологія в Україні 2018”, що відбувся 28-30 березня та представив доповідь на тему “Роль медичного фізика в сучасній радіології”, в якій, зокрема, було акцентовано увагу на наступне:

1. Медичний фізик в сучасній радіології є рівнозначним членом мудьтидисциплінарної команди не лише в галузі променевої терапії, а й в діагностичній та інтервенційній радіології, ядерній медицині та радіаційній медичній фізиці (радіаційний захист).

2. Медичний фізик має бути залучений до всіх процесів, які пов”язані з обладнанням та безпекою, зокрема до процесу проектування, розрахунку захисту і монтажу нових відділень, розробки технічних вимог до обладнання, приймання та введення обладнання в експлуатацію і т.д.

3. Медичний фізик може бути залучений до консультування пацієнтів.

4. Медичний фізик в сучасній радіології працює також з МРТ та УЗД, не зважаючи на те, що це обладнання не є радіаційно небезпечним.

5. Розвиток медичної фізики можливий лише за тісної співпраці органів державної влади (законодавчих, виконавчих, регулюючих) з професійними об”єднаннями спеціалістів.

В обговоренні після завершення доповідей особливу увагу приділили увагу проблемам радіаційної безпеки в діагностичній радіології. Дійшли до висновку, що без участі медичних фізиків впровадити програму контролю якості, оптимізувати дозові навантаження на пацієнта під час діагностичних процедур практично неможливо.

Було досягнуто домовленостей з Президентом Української асоціації радіологів (АРУ) Тетяною Анатолієвною Ялинською спільно працювати в напрямку розвитку радіології в Україні.